אז איך מיישמים תהליך PLC?

12/12/2013 - פחות מדקת קריאה
שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

5 עקרונות ליישום והטמעת תהליך PLC נכון

בפוסט הקודם הרחבנו אודות העקרונות הנכונים להגדרת תהליך PLC נכון. כעת נרחיב אודות 5 העקרונות ליישום והטמעה של תהליך זה לאחר שהוגדר כראוי.

התנגדויות משמעותיות עלולות לפגוע בהצלחת היישום וההטמעה של תהליך PLC ולכן נדרש להכין ולנהל היטב תהליך זה.

חששות רבים מלווים את אנשי הפיתוח בבואם ליישם תהליך PLC, עיקר חששם שהתהליך יפגע במידת העצמאות, החדשנות והיצירתיות שלהם ויכבול אותם בבירוקרטיה אינסופית של נהלים, טפסים ואישורים. אי לכך ועל מנת להבטיח יישום מהיר ויעיל של התהליך נדרש לקחת בחשבון את חמשת העקרונות הבאים:

א.      מחויבות הנהלה – בדומה להטמעה של כל תהליך משמעותי וחוצה חברה אחר, מחויבות ההנהלה הינה קריטית להצלחת המהלך. המחויבות צריכה להגיע הן מכיוונו של מנכ"ל החברה והן מצידו של סמנכ"ל הפיתוח. רק מחויבות משותפת ומתוקשרת של שני הגורמים הללו תאפשר יישום מלא של התהליך לרוחב ולאורך הארגון.

ב.      תבניות – על מנת להבטיח הטמעה מהירה ויעילה נדרש ליצור תבניות מתאימות וידידותיות לכל אחת מהתפוקות הנדרשות לביצוע. מסמכי דרישות, תכניות בדיקות, מצגות אבני דרך, דו"חות סקרי תיכון ותפוקות פיתוח נוספות צריכות להיות מוגדרות כתבניות (טמפלייטים) באופן אחיד, קל ומהיר למילוי, וידידותי למשתמש. באופן זה יישמר הידע, תוטמע אחידות בין הפרויקטים השונים ותובטח דרך קלה ומהירה ליישום תפוקות התהליך.

ג.       מדדים – על מנת לבצע מעקב ובקרה אחר מידת מימוש התהליך ויישומו בפועל, בד בבד עם זיהוי הכשלים והחסמים העיקריים, נדרש להגדיר מערך מדדים אשר יאפשר למקבלי ההחלטות להבין את סטאטוס היישום ולקבל החלטות אופרטיביות מבעוד מועד.

ד.      PMO – הטמעת התהליך דורשת פסיליטציה וניהול רוחבי אשר יעניקו לגורמים הרלוונטיים הן תמיכה וסיוע במימוש התהליך והן מדידה ובקרה אודות מידת היישום כולל הרמת דגלים והפניית תשומת לב ההנהלה לנקודות התערבות נדרשות. לפחות בתחילת ההטמעה נדרשת פעילות פסיליטציה וניהול של גורם רוחבי ואובייקטיבי כדוגמת PMO

ה.      ניהול השינוי – הטמעת התהליך מעוררת לא מעט התנגדויות ולכן נדרש לתקוף את הנושא באמצעות מתודולוגיות ניהול השינוי אשר יכללו: זיהוי המתנגדים המשמעותיים ורתימתם לתהליך, תקשור הצלחות מהירות (Quick Wins), הכנת כתבי מינוי לנציגים המובילים במחלקות השונות, חגיגת הישגים, לוגו ייעודי לפרויקט, ועוד.

בהצלחה !

שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Tags: , , , , ,