דברים שלא ידעת על חברות תוכנה – חלק 1

30/04/2015 - פחות מדקת קריאה
שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

אין כמו בנצ'מרק אחד טוב ומקיף כדי להבין את מצב השוק: מגמות, אסטרטגיות, יחסים ועוד. חברת Material Minds ערכה סקר בנושא וגילתה מספר עובדות מעניינות. בפוסטים הבאים נציג גילויים שעלו מן הסקר.

צמיחה באה על חשבון רווח

בהחלט יש קשר בין צמיחה לבין רווח והוא: צמיחה לרוב מתרחשת במחיר של הקטנת רווחים. הכלל נכון עבור כל החברות, גם בפילוח לקבוצות לפי שיעור הצמיחה, כפי שניתן לראות להלן:

דברים שלא ידעת על חברות תוכנה – חלק 1 1דברים שלא ידעת על חברות תוכנה – חלק 1 2

מבנה העלויות אחיד ועקבי לאורך שנים

בשנת 2005 וכן בשנת 2013 נשאלו אותן 280 החברות אותן 8 שאלות והתשובות התגלו כעקביות מאוד. ראשית, חברות מצליחות משקיעות כ-26% מהכנסותיהן בשיווק ומכירות וכ-13% מהן במחקר ופיתוח. שנית, לאופטימיזציית רווחים נדרשת השקעה של כ-10% בהוצאות הנהלה וכלליות. הפילוח על פי קטגוריות הכנסה להלן, כאשר ניתן לזהות מגמות בתוך כל רכיב עלות בין הרבעונים:

דברים שלא ידעת על חברות תוכנה – חלק 1 3

מתאם בין השקעה במחקר ופיתוח לתוצאות שוק וצמיחה

הקשר בין השקעות במחקר ופיתוח לבין השקות מוצר מצליחות לאורך שנים התגלה כחזק מאוד. טווח ההשקעה במחקר ופיתוח הינו בדרך כלל בין 3-15% מההכנסות, עבור חברות חדשניות במיוחד הוא עשוי להגיע עד 30%. חברות רבות הנסחרות בבורסה הינם בעלות היקף השקעות במחקר ופיתוח שלא עולה על 22% מההכנסות. ניתן להבחין כי השקעות ה-R&D מתוך ההכנסות אינן קורלטיביות להכנסות השנה הראשונה באופן ישיר, אך ההשקעה מחזירה את עצמה לאורך זמן כפי שעולה ממחקר של ה-Business Insider:

דברים שלא ידעת על חברות תוכנה – חלק 1 4 דברים שלא ידעת על חברות תוכנה – חלק 1 5 דברים שלא ידעת על חברות תוכנה – חלק 1 6

מתוך: בנצ'מרק עבור חברות תוכנה הנערך ע"י Material Minds וה-Business Insider

שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Tags: , , ,