האינטרנט של הדברים הופך את הייצור חכם יותר

13/09/2015 - פחות מדקת קריאה
שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

ייצור ברחבי העולם נמצא על סף מהפכה. לטכנולוגיות המבוססות על האינטרנט של דברים יש פוטנציאל לשפר באופן אקוטי את נראות הייצור, ולהביא אותה לנקודה שבה כל יחידת הייצור יכולה להיות נתונה תחת מעקב בכל שלב בתהליך הייצור. שיקוף תהליך הייצור ברמת אצווה מוחלף על ידי חשיפה ברמת יחידה, זהו השחר של ייצור חכם.

"IndustryWeek" מציגים את דור החדש של הייצור

ייצור חכם עוסק ביצירת סביבה בה כל המידע זמין ומועבר ישירות לרצפת הייצור ולאורכה של שרשרת האספקה בזמן אמת. באופן זה ניתן להגיע לתובנות מעשיות ולקחת החלטות מושכלות בהתאם לתנאי השטח. ייצור חכם מתייחס לכלל ההיבטים העסקיים ומטשטש גבולות בין פעילויות הייצור, שרשרת האספקה, עיצוב המוצר וניהול הביקוש. הפעלת מעקב וירטואלי על נכסי ההון, תהליכים, משאבים ומוצרים מאפשרת לארגונים את הנראות המלאה אשר תומכת בייעול תהליכים עסקיים ואופטימיזציה של ביקוש והיצע.

האינטרנט של הדברים הופך את הייצור חכם יותר

במהותו, ייצור חכם משמש כסביבה לקבלת החלטות וכולל יכולות ניתוח ויזום אוטונומי, מה שהופך את סביבת הייצור לאינטליגנטית ובעלת יכולת תיקון עצמי. בעזרת הייצור החכם ארגונים יכולים לחזות את הצרכים העסקיים שלהם באמצעות פעולות אוטומטיות המונעות על ידי תבונות חדשות אשר לא היו זמינות קודם לכן. כמו כן, הייצור החכם הופך עסקים לארגונים יוזמים היודעים לחזות ולתקן בעיות בעלות פוטנציאל הרסני, ייעול הפעילות ושיפור השירות כל זאת תוך הגדלת השורה התחתונה. מספר יצרנים מובילים כדוגמת Bosch, Cisco, ג'נרל אלקטריק, הארלי-דיווידסון וסימנס הינם חלוצים בתחום וכבר עושים שימוש בייצור חכם במפעליהם.

ג'נרל אלקטריק – באחד ממפעליה המייצר סוללות עושה ג'נרל אלקטריק שימוש בלמעלה מ10,000 חיישנים המנטרים טמפרטורה, לחות, לחץ אויר ואת פעולת המכונה בזמן אמת. לא רק שהייצור החכם מאפשר לפקח על הייצור ולהתאים תהליכים בזמן אמת, אלא גם מאפשר לעקוב אחרי ביצועי סוללה ספציפית בהתאם לאצוות הייצור ממנה יצאה לאורכו של כל תהליך הייצור.

הארלי-דיווידסון – חלק גדול מהמהפך של הארלי-דיווידסון הושג בבנייה מחדש של מתקן הייצור העיקרי שלה בעיירה יורק שבפנסילבניה. הצלחת המתקן הינה תוצאה של עלייה דרמטית בנראות לאורך תהליך הייצור. כל רכיב לאורך התהליך מחובר למערכת ניהול ביצועים המאפשרת מעקב בזמן אמת אחר התהליך.

הזמן הנכון להשקיע

ייצור חכם, עבור אלה המוכנים להתחיל, הוא למעשה פלטפורמה המשלבת מספר טכנולוגיות דוגמת קישוריות, ענן, ניתוחי Big Data וכו'.

הרעיון הוא להשתמש בטכנולוגיית הקישוריות (רשתות אלחוטיות, M2M, WiFi) כדי לקשר נכסי אוטומציה במפעל (ציוד ייצור, רובוטים, RFID ועוד) למערכות המידע ובכך לאפשר למנהלים ועובדים לקבל החלטות בצורה מושכלת יותר לאחר שהתקבלו נתונים מדויקים. עפ"י סקר שנערך לאחרונה על ידי SCM World בקרב מנהלים בתחום הייצור ושרשרת האספקה, השיבו 40% מהנשאלים כי טכנולוגיית הייצור החכם והאינטרנט של הדברים בשלים להשקעה כבר עכשיו. רק 3% מהנסקרים טענו כי אינם מאמינים בעתידו של האינטרנט של הדברים.

עבור רבים האינטרנט של הדברים פותח עולם שלם של אפשרויות העולות על כל דמיון. כאשר הרעיון מיושם בצורה נכונה ובמיוחד כאשר נעשה בשילוב טכנולוגיות מתפתחות אחרות הפוטנציאל הופך עצום.

לקריאת המאמר המלא לחץ כאן

שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Tags: , , , , , , , , ,