הפיתוחים המעניינים של שנת 2014

26/03/2015 - פחות מדקת קריאה
שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

תחרות ה-R&D 100 נחשבת מפוארת ומעניקה הזדמנויות שוות לכל משתתפיה. בנוסף, המצאות רבות של זוכים בתחרות בשנים קודמות היוו טכנולוגיות מהפכניות ופורצות דרך, ביניהן: מנורת ההלוגן (1974), HDTV (1998). אז מיהם המנצחים הגדולים של שנת 2014? ומהן ההמצאות המבריקות אשר עשויות להשאיר את חותמן?

הפיתוחים המעניינים של שנת 2014 1

נמנה חלק מההמצאות המעניינות ביותר לדעתנו:
חומרה – ניתן לזהות את הזוכה Idaho National Laboratory, אשר הציגה את החידוש מטעמה – Multiphysics Object Oriented Simulation Environment ובקיצור (MOOSE). מדובר בתרגום גישות שונות ורבות לסימולציה מנבאת, מהירה וניתנת להתאמה. מטרתה העיקרית של התוכנה היא פתרון מודלים מורכבים המיוצגים בעזרת משוואות דיפרנציאליות ונתמכת גם במידול מתמטי בשיטת ה-finite element method.

הפיתוחים המעניינים של שנת 2014 2

טכנולוגיות הדמייה – מערכת ראשונה מסוגה לבחינה ומדידה תלת מימדית הפועלת ללא מגע הוצגה על ידי חברת KEYENCE Corp. מדובר במערכת בעלת ביצועים גבוהים אשר לא מאלצת השקעת זמן רב במדידות ובהכנות מקדימות אשר עד כה נאלצו המשתמשים לבצע לפני המדידה עצמה.
תקשורת – בשורה חדשה להולכי רגל ולנהגים מפי Toyota Technical Center: זווית רגישה של 100 מעלות המזהה באפקטיביות הולכי הרגל. המערכת נקראת Automotive Phased Array Radar (APAR) וכוללת מעגל משולב המותאם לאותות בתדר גבוה ולטמפרטורת הפעלה גבוהה.

הפיתוחים המעניינים של שנת 2014 3

סקרנים? למידע נוסף אודות התחרות, אתם מוזמנים לקרוא בקישור:

http://www.rd100awards.com/

שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Tags: , , ,