התמודדות ארגונים גלובליים עם שינויי האקלים ופליטת פחמן דו-חמצני

22/07/2012 - פחות מדקת קריאה
שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

דל, גולדמן סאקס, פפסיקו, קוקה-קולה, וולמארט, יוניליבר, נסטלה, פיליפס, ג'ונסון & ג'ונסון, IBM, וקולגייט-פלמוליב אלה הם רק חלק קטן מהארגונים המיישמים בשנים האחרונות ניהול סיכוני שינויי אקלים ובקרת פליטת פחמן דו-חמצני פנימיים (בתחומי הארגון). לאחרונה, החלו ארגונים גלובליים רבים להרחיב את ניהול פליטת הפחמן הדו-חמצני אל מחוץ לארגוניהם, כלומר, לאורך שרשרת האספקה.

יותר ויותר ארגונים גלובליים דורשים מספקיהם לאורך שרשרת האספקה לשתף פעולה ולדווח על מידע הנובע משינויי אקלים תוך לקיחת צעדים גדולים יותר במדידת וצמצום פליטת הפחמן הדו-חמצני. פליטה זו מרכיבה כ-86% מהפליטה הכוללת של הארגון ולכן בעלת פוטנציאל וחשיבות גבוהים במיוחד לארגון בארבע הזדמנויות שונות: צמצום סיכונים, הפחתת עלויות, מקורות רווח חדשים והעלאת ערך המותג של הארגון.

sustainable-supply-chain5

דוגמא לשיתוף פעולה מוצלח הוא יוזמת חברת וולמארט אשר הציבה לעצמה יעד להפחית את פליטת גזי החממה הכוללת שלה ב-20 מיליון טונות עד סוף שנת 2015. וולמארט העריכה כי 60,000 הספקים שלה אחראים לכ-72% מהפליטה הכוללת של החברה. כחלק מהתכנית לצמצום הפליטה עזרה החברה לאחד מספקיה להפחית את צריכת הפחם בכ-12,000 טונות השווים כמעט ל-30 מיליון טונות של פליטת פחמן דו חמצני.

בסקרים שנערכו בקרב הארגונים המוזכרים לעיל נמצא כי רבים מהם החלו לצמצם את סיכוני שינויי האקלים ופליטת הפחמן הדו-חמצני ע"י שינויים במודלים העסקיים ככלל ובתהליכי הרכש בפרט. כלומר, פעולות מדידה וצמצום פליטת הפחמן הדו-חמצני של הספקים הופכות להיות גורם משמעותי בבחירת הארגונים – עם אילו ספקים ברצונם לעבוד. ספקים העובדים עם ארגונים גלובליים גדולים אשר לא יחלו בקרוב למדוד ולכמת את פליטת הפחמן הדו-חמצני הנובעת מפעילותם, יכולים למצוא את לקוחותיהם עוברים למתחריהם המסוגלים לספק מידע איכותי יותר וראיות ברורות לצמצום הפליטה.

למידע נוסף, כנסו לדוח המלא הנכתב ע"י ארגון Carbon Disclosure Project) CDP)

כותב: גיא ברטל

שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Tags: , , , , ,