חמשת הטרנדים המובילים בייצור פלסטיק לשנת 2015

01/02/2015 - פחות מדקת קריאה
שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

2014 הייתה שנה חיובית ליצרני הפלסטיק בארה"ב, אשר לראשונה מזה כמה עשורים חווים תנועה מחודשת של שוק הפלסטיק לכיוונם. הטכנולוגיות השתפרו, שיטות הייצור התייעלו והפלסטיק חזק מתמיד.

Manufacturing.net מציג 5 תחזיות לתעשייה בשנת 2015:

1. "Reverse Engineering" כמנוע צמיחה לעולם הייצור
כמעט כל דבר ניתן לבנות מחדש ולשפר, לאורך ההיסטוריה של הייצור חידושים ופיתוחים הסתמכו על היכולת לבצע התאמות ושינויים, עד לקבלת מוצר חדש וטוב יותר.
בעזרת "Reverse Engineering" יצרנים יכולים להשתמש במקורות המידע הקיימים על ידי הסתכלות על מוצרים קיימים, פירוקם לגורמים, למידת האופן בו הם פועלים ורק לאחר מכן להכניס שיפורים.
היתרון המרכזי ב – "Reverse Engineering" הוא שיצרנים לא צריכים להמציא עצמם מחדש בכל פעם ויכולים לבצע ניתוחים על מנת לראות מה עובד. כך למעשה יכולים היצרנים לשפר חלקים קיימים או לחלופין להכניס חלקים חדשים.

2. דיוק הייצור במגמת עלייה
לקוחות החלו להתרגל לעידן החדש המאפשר ייצור בהתאמה אישית במספר מחזורי ייצור. נראה כי הדרישה לדיוק בייצור תימשך ותהיה במגמת עלייה ב 2015, ניתן לצפות לראות גידול בייצור חלקי פלסטיק מורכבים ושימוש נרחב בשיטות ייצור מדויקות במיוחד.

3. ייצור חלקים לתעשיית אלקטרוניקה יגדל
הדרישה למוצרי אלקטרוניקה גדולה מתמיד. תעשיית האלקטרוניקה נהנתה מצמיחה של כ-150% בעשור האחרון. שנת 2014 בארה"ב התאפיינה בצמיחה יציבה בהוצאות הצרכנים ועלייה בהכנסה הפנויה – סימנים המצביעים על מגמות חיוביות לתעשיית האלקטרוניקה, המשלבת במוצריה פלסטיק במשקל קל ופלסטיק איכותי הבנוי בצורה יציבה עבור חלקים פנימיים, מעטפת חיצונית ועוד.

4. הדפסת מוצרים בתלת מימד
היו שקראו לה אופנה חולפת, אך השנים האחרונות יעידו אחרת. על אף היותה בשוק כבר מספר עשורים טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד תפסה כותרות רבות במהלך 2014 בהקשר של שימושים חדשים ומרגשים במגוון תחומים כגון רפואה, תעופה, חלל, צעצועים ועוד.
הטכנולוגיה מעוררת עניין ציבורי רב אשר הופך אותה למרכיב מרכזי בתעשיית ייצור הפלסטיק ויצרנים רבים משקיעים בעצמם בפיתוחה

5. הייצור הופך חכם יותר
שיפורים טכנולוגיים והכנסת אוטומציה לייצור אינה דבר חדש והייצור הופך רזה, מהיר, ויעיל יותר.
אולם המהפכה הטכנולוגית אינה מסתכמת בכך בלבד. תהליך הייצור מתפתח כיוון שאנו לומדים כיצד לאסוף ולהשתמש בנתונים יקרי ערך הקשורים אליו. שימוש בחיישנים הופך יותר ויותר חשוב בעקבות המידע החיוני אשר הם מספקים. מידע זה מאפשר להגדיל את היעילות ולצמצם את הסיכוי לטעויות. בשנת 2015 ניתן לצפות לזינוק נוסף בטכנולוגית החיישנים וכתוצאה מכך התייעלות נוספת בתהליכי הייצור אשר יביאו לתוצרים טובים יותר.

לקריאת הפוסט המלא לחץ כאן

שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Tags: , , , , , ,