חמש פרקטיקות ייצור שלא יהיו בשימוש בעשור הבא

29/07/2015 - פחות מדקת קריאה
שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

תעשיית הייצור מתקדמת אל עבר מהפכה רביעית.
המהפכה הראשונה הייתה במאה ה18 בבריטניה, כאשר מכונות החלו להופיע במפעלי הטקסטיל והשנייה כאשר הנרי פורד הציג לעולם את כוחו של הייצור ההמוני. מאז ועד לכניסתו של המחשב לא היו שינויים גדולים בשיטות הייצור המוכרות. כניסתו של המחשב לעולם הייצור החלה להניע סדרה של שיפורים טכנולוגיים אשר עכשיו החלו לצבור מומנטום. חיבורם של מכשירים לאינטרנט הביאו להאצה נוספת בחידושים העתידיים לבוא.

בעזרת חומרים חדשים, פיתוחי תוכנה ומכונות מתקדמות אנו נמצאים בעיצומה של סופה מושלמת המביאה להתפתחותה של תעשיית הייצור.
לא יעברו שנים רבות עד שהמנהגים של היום יהפכו למיושנים. "Manufacturing Transformation" מנסה להציג 5 שיטות ייצור נפוצות שלא ישרדו את המעבר לעשור הבא

1. הסתמכות על עבודת אדם
בתחילתה של המהפכה התעשייתית הראשונה, מפעלים היו צריכים לעבוד מסביב לשעון כדי להיות רווחיים, ולכן לעתים קרובות עובדים עמלו עד כ- 16 שעות ביום. על אף כי תנאי העסקה השתנו באופן דרמטי בעולם המפותח, עדיין לא ניתן להעביר יותר מכמה שבועות מבלי לקרוא על סדנת יזע בבנגלדש, עבודות כפייה בקטאר או עבודת ילדים בהודו.
מפעלים משתמשים ברובוטים אוטומטיים בצורה כלשהי מאז  1960אולם רק לאחרונה  רובוטים אלה התפתחו מספיק כדי להשתלט על רבות מהמשימות החוזרות אשר בני האדם נהגו לבצע במפעלים.
זוהי אחת מהסיבות שחברות כמו אפל ו- GM כבר החלו להסיט חלק מהעבודות חזרה לארה"ב בפעם הראשונה מזה עשרות שנים. רובוטים יכולים לעבוד יום ולילה, להיות מדויקים יותר ואין כל צורך לשלם להם. בעשור הקרוב ניצול משאבי האנוש יחל להתמקד יותר בתכנות התהליכים ואופטימיזציית הייצור ולא בייצור עצמו.

2. ניהול אנלוגי יהפוך דיגיטלי
טכנולוגיות דיגיטליות שינו תעשיות רבות בעשור האחרון. בעשור הקרוב הן צפויות להמשיך ולשנות באופן דרמטי את דרך בה תהליכי הייצור מתבצעים. דיגיטליזציה אפשרה את הכנסת השימוש באפליקציות ברצפת הייצור העוזרות להבטיח את איכות המוצרים, לשמור על רשומות עבודה, לבצע מעקב אחר משלוחים ולספק נתונים באיכות גבוה בזמן אמת. מערכות אנלוגיות המבוססות נייר ייעלמו עם התקדמותה של המהפכה הדיגיטלית.

3. הדפסה בשני ממדים
עד לפני מספר שנים המושג הדפסה נקשר בעיקר עם מחשבים ביתיים ונייר. לו היה נשאל אדם לגבי הדפסה תלת ממדית כנראה היה חושב שמדובר על סרט מדע בדיוני. אולם, הדפסה תלת ממדית הפכה להיות חלק מהמציאות ותופסת חלק משמעותי בתהליכי היישום בהנדסה. לאחר שנים של מחקר ופיתוח ניתן כעת להדפיס בתלת ממד אובייקטים אשר עוצבו במחשב.
תהליך זה ללא ספק ישנה את הדרך בה אנו מייצרים אובייקטים. ישנם כבר כמה רעיונות ליצירת כנפי מטוס קלות ותותבות מורכבות בעזרת טכנולוגיה זו. בעוד שהעשור הבא עשוי שלא להיות תלוי לחלוטין בהדפסה תלת ממדית, סביר להניח כי חברות רבות ישלבו טכנולוגיה זו ליצירת רכיבים שונים בתהליכי הייצור שלהן.

4. בזבוז מים
לא לעתים קרובות מקדישים לכך מחשבה רבה, אך כמות אדירה של מים משמשת לניקוי בשלבים שונים של תהליכי הייצור. שימוש זה טומן בחובו בזבוז מים גדול, חומרים מזהמים ומשקעים מסוכנים.שימוש במים בדרך זו הוא לא רק לא יעיל, אלא גם מפגע סביבתי, במיוחד בהתחשב בעובדה שמקומות רבים בעולם מתחילים לחוות יותר ויותר משברים בנוגע לאספקת המים.
אבל איך ניתן להחליף מים? דוגמא אחת הנמצאת בשימוש בחברות כבר היום היא השימוש בפחמן דו חמצני (CO₂), אשר יכול להיות מאוחסן בצורה נוזלית או בצורת גז. הגז ממוחזר מתהליכים תעשייתיים אחרים, ולכן הוא מאוד ידידותי לסביבה. בפחמן דו חמצני ניתן להשתמש כדי לנקות כל דבר מבגדים ועד לציוד רפואי מורכב. הוא קל להשגה, זול לשימוש, יעיל מאוד ולא משאיר משקעים.

5. היררכיות מסורתיות
עם הקצב המהיר שבו טכנולוגיות חדשות מתפתחות, ישנה הרגשה כי הקו בין צוותי ההנדסה והייצור מתחיל להיטשטש. אם נתייחס לעובדה כי בעתיד הקרוב תפעול קו הייצור, כמעט בכל רמה, יהיה כרוך במומחיות בהנדסה ורובוטיקה, יותר ויותר חברות נעות אל עבר יחסים אנכיים בין העובדים בכל הרמות.
יתר על כן, רמת ההשכלה והידע הדרושים לעבודה ברמה התפעולית תהיה גבוה יותר מאשר אי פעם. חברות הרוצות לשמור על צוותי התפעול המנוסים והנאמנים שלהן תהיינה חייבות להתחיל לאמן אותם לסוג אחר של עבודה הדורש כישורים מתקדמים יותר.

גורמים אלה ואחרים עתידיים לעשות שינויים דרמטיים בענף הייצור. כמו תמיד אלו שירצו להישאר רלוונטיים יאלצו לחדש. מי שלא ייעשה זאת ימצא פחות ופחות ביקוש לשירותיו.

לקריאת המאמר המלא לחץ כאן

שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Tags: , , , , ,