מונחים חשובים מעולם שרשרת האספקה

08/12/2009 - פחות מדקת קריאה
שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Make to Order – ייצור להזמנה. נהוג עבור מוצרים שתדירות הביקוש שלהם משתנה או לחילופין כאשר מדובר במוצרים שעלותם גבוהה מאוד והן הספק והן הלקוח אינם מעוניינים להחזיק עבורם מלאי. כמו כן, במקרים בהם אין מדובר בתחרות ניתן גם כן לנהל מלאי לפי הזמנה כיוון שאין סכנה שהלקוח יחליט לרכוש אצל המתחרים. אם ניקח לדוגמא את עולם הרכבים אזי רכבים נפוצים שמשמשים את מרבית האוכלוסייה נמצא עבורם מלאי זמין בעוד שרכבי יוקרה ייובאו על פי הזמנה בלבד.

Make to Stock – ייצור למלאי. מבוצע עבור פריטים שהצריכה שלהם דומה לאורך השנה וכמויות הייצור בד"כ גבוהות מאוד. לשיטה זו יתרון בכך שהיא מאפשרת לצמצם את כמות ההעברות בקו הייצור ולאזן את המשאבים הנדרשים בקו הייצור. זמינות המוצרים ללקוח הסופי גבוהה יותר ולכן רמת השירות טובה יותר. ענף המזון לדוגמא עובד בד"כ עם ייצור מוצרים למלאי. בניהול הייצור בשיטה זו חשוב להקפיד על איכות תחזיות הביקוש שבד"כ מבוצע בתהליכי S&OP.

Just in time – ניהול מלאי בשיטה זו פותח ע"י היפנים אשר ביקשו לצמצם את כמות המלאי במחסנים למינימום האפשרי. השיטה האופטימאלית מצביעה על שני רציפים העובדים במקביל- רציף פריקה ורציף העמסה להפצה. בדרך זו המלאי לא מאוחסן במחסן ולמעשה רק עובר במחסן. באופן הפרקטי מדובר בתהליך הדומה לייצור להזמנה: מלאי מוזמן רק כאשר יש לו דרישה ומרגע שנכנס למחסן הוא יאוחסן מינימום זמן עד להפצתו.

Kanban – שיטת המגירה הכפולה. שיטה המנהלת את המלאי ביחידות קבועות. המלאי יאוחסן בלפחות 2 יחידות בעלות קיבולת זהה ("מגירות"). ניפוק יבוצע מ"מגירה" אחת בעוד השאר (רצוי אחת נוספת) מלאות. ברגע שהמלאי במגירה א' מסתיים עוברים לנפק מהמגירה השנייה בעוד שאת המגירה הראשונה ממלאים מחדש. ניהול זה בעבר לווה בכרטיסים אדומים וירוקים שאפשרו בקרה וניהול בצורה ויזואלית של ביצוע ההזמנות.

מלאי בקונסיגנציה – בשיטה זו הלקוח מקבל מלאי שיושב במחסנים שלו אבל לא מחויב עבור מלאי זה עד שלא מתבצעת רכישה ע"י לקוח קצה. דוגמא טובה לכך היא מכירת דגלים ביום העצמאות בצמתי רחובות. היתרון בשיטה זו הוא התחרותיות- ספקים המאפשרים לעבוד בצורה זו הנם אטרקטיביים יותר. מאידך החיסרון הוא במקרים בהם יש אי התאמה (חוסרים) והספק נאלץ לספוג את ההפרשים.

שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Tags: , ,