עיצוב S&OP בעידן דיגיטלי וגלובאלי

12/07/2011 - פחות מדקת קריאה
שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

במחקר שנערך בשנת 2009, בחנה חברת Gartner את תחום ה- S&OP ב- 182 חברות שונות בעולם (יצרנים וקמעונאים בתעשיות שונות).  במחקר זה הגדירה חברת Gartner 12הן יכול להמצא תחום ה S&OP בחברה:

sop-stages-diagram1

שלב 1: גיבוש אמצעי חיזוי מתאימים לארגון.

שלב 2: המעקב אחר היקף הביקוש מול ההיצע מתנהל היטב וגובשה טכניקה טובה לביצוע החיזוי. עם זאת התכנון מתבצע לטווח הקצר בלבד והסקה מן התחזית לתכנון בפועל עדיין מסורבלת.

שלב 3: נמצאה נוסחת חיזוי מתאימה לארגון, והחיזוי מתבצע לטווח ארוך (2-5 שנים). הערך המוסף של ה- S&OP ברור להנהלת הארגון ועל כן מנוהל על ידה.  הזרמת המידע, הפתיחות והשקיפות בארגון לא נאכף בכוח על ידי מנהלי שרשרת האספקה, אלא מתבצע כחלק מהפעילות השוטפת בארגון.  טכנולוגיה מתאימה ומתקדמת לניהול ה S&OP הכרחית לשלב זה.

שלב 4:  ה- S&OP משתלב באסטרטגית הארגון והחלטות ברמה הארגונית נלקחות על פיו.  שיתוף הפעולה בתחום זה מתרחב מעבר לארגון וכולל את כל ה"שחקנים" בשרשרת האספקה להשגת ערך מוסף.

במחקר התגלה כי 67% מהחברות נמצאות בשלב 1 או 2 בלבד, למרות פוטנציאל הרווחיות הגדול הטמון בהגעה לשלב 3 או 4.  את מסקנות החוקרים ופרטים נוספים ניתן למצוא במאמר המלא  באתר Kinaxis. הורדת המאמר כרוכה בהרשמה ללא תשלום.   באיזה שלב נמצא הארגון שלך בתחום ה-"S&OP"?

שתפו את הפוסטShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Tags: , ,